Tělesně postižení žáci

Na naší škole se snažíme pomáhat i tělesně postiženým dětem

Jejich dopravu do školy (z celé Plzně) i ze školy domů zajišťuje speciální autobus. Díky bezbariérovým vstupům a schodišťovým výtahům je začlenění těchto dětí do běžných tříd mezi ostatní vrstevníky samozřejmostí.

Mají zde k dispozici speciální kompenzační pomůcky a vlastní počítač s tiskárnou a nainstalovanými aplikacemi pro výuku.

Abychom tělesně postiženým žákům co nejvíce zpříjemnili docházku do naší školy, vybudovali jsme pro ně novou učebnu pro relaxaci a cvičení. V této herně, ale i při výuce, o přestávkách a při občasných přesunech do specializovaných učeben, pomáhají odborně vyškolené asistentky.

Spolupracujeme také se Speciálně-pedagogickým centrem, jehož odborníci se našim dětem pravidelně věnují.