Školní parlament

Dne 7. 11. 2019 začal na naší škole pracovat žákovský parlament. Členové žákovského parlamentu jsou voleni ve svých třídách každý školní rok. Jsou tvořeni zástupci pátých až devátých ročníků. Z každé třídy jsou vybráni dva. Každým rokem bude volen i předseda. Hlavním úkolem instituce je zprostředkování informací a komunikace s vedením školy, učiteli i spolužáky. Parlament bude dále pracovat na přípravě různých akcí, bude se pokoušet zlepšovat prostředí, ve kterém žáci tráví čas.

Na ustavujícím zasedání žákovského parlamentu přivítala parlamentáře ředitelka školy v doprovodu celého vedení a nastínila, jak si práci instituce představuje. Za předsedkyni žákovského parlamentu byla naprostou většinou zúčastněných zvolena Julie Ženíšková. Za místopředsedu byl zvolen Ondřej Sihelský počtem dvaceti hlasů. Rovněž byli vybráni zástupci do městského školního parlamentu, který je jeho mutací na celoměstské úrovni. Našimi vyslanci se stali Barbora Jandová a Filip Beneš. Všem zástupcům tříd byla nastíněna činnost městského žákovského parlamentu a prodiskutována problematika školního stravování, které je tématem prvního zasedání letošního městského parlamentu.

Pevně věříme, že žákovskému parlamentu se bude na naší škole dařit a splní nemalá očekávání, která jsou do něho vkládána.

PhDr. Jan Tětek

koordinátor parlamentu