Městský žákovský parlament

Dne 12. 11. 2019 se naše škola poprvé zúčastnila zasedání Městského žákovského parlamentu. V centru Radovánek nás reprezentovali naši vyslanci Barbora Jandová a Filip Beneš v doprovodu předsedkyně žákovského parlamentu Julie Ženíškové. Po besedě s panem primátorem Martinem Baxou a po úvodním slově paní radní Lucie Kantorové se parlament věnoval problematice školního stravování. Mohli jsme tak vyslechnout podnětné přiblížení práce školních jídelen, samotných kuchařek a bylo osvětleno legislativní i hygienické pozadí jejich práce. Zajímavé bylo i vysvětlení problematiky tzv. spotřebního koše.

Inspirativní byly zejména výstupy zástupců jednotlivých žákovských parlamentů, kteří přiblížili, v jakých podmínkách probíhá stravování na jejich školách.

PhDr. Jan Tětek

koordinátor parlamentu