Přírodní vědy v tělocvičně?

Ano, dva květnové dny se v tělocvičně neproháněli žáci a žákyně s míčem nebo jiným tělocvičným nářadím. Část prostoru totiž zabíral poměrně velký kopulovitý stan – mobilní planetárium. http://www.mobilniplanetarium.cz/ Celkem 10 tříd ze 2. stupně využilo nabídku zpestřit výuku přírodních věd. Nabízené a předvedené programy se týkaly nejen astronomie nebo fyziky, ale též přírodopisu, chemie, ekologie nebo zeměpisu.

Každá třída strávila v nafukovací kupoli nejprve 20 minut vleže, kdy sledovala vybraný film. Ve zbývající části vyučovací hodiny pak bylo možné o tématu diskutovat s lektorem a doptávat se na zajímavosti. Třídy si vybraly následující pořady: Nanokam (výprava s mikroskopem do mikrokosmu), Klimatické změny – jaká budoucnost nás čeká?, Původ života (co víme o vzniku Země), Kam se ztrácí tma ( o světelném znečištění) a Zpátky na Měsíc. Navždy.

Hodina  v mobilním planetáriu byla rozhodně úplně jiná než ve třídě.

Mgr. Jana Šoupová