Mezinárodní matematická soutěž Pangea

Naše škola se letos poprvé zapojila do Mezinárodní matematické soutěže Pangea. Pilotně se zapojili žáci 7. ročníku. Hlavním cílem soutěže je podpořit a motivovat žáky vůči matematice. Soutěž vznikla v roce 2007 v sousedním Německu. Ve školním roce 2013/2014 se soutěže účastnilo již 17 evropských zemí. Soutěží se ve dvou kolech: školní kolo a finálové kolo. Ve školním kole řeší žáci po dobu 45 minut, 15 úloh, ve finálovém kole 60 minut, 25 úloh. Otázky jsou připravovány vybranými pedagogy pod vedením univerzitní profesorky. Úlohy jsou nejen různorodé, ale také odstupňované podle náročnosti od nejjednodušších po složitější.  Otázky školního kola jsou sestavované tak, aby především motivovaly žáka a zprostředkovaly  mu pozitivní zážitek z úspěchu.

Nejlepšího výsledku dosáhl žák ze třídy VII. C, který skončil na pěkném 11. místě v Plzeňském kraji. Do finálového kola se bohužel neprobojoval.

Přesto se nám soutěž moc líbila a v příštím roce se zúčastníme v daleko větším počtu.