Logická olympiáda 2017

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Žáci naší školy se zúčastnili Logické olympiády 2017 v měsíci říjnu ve dvou kategoriích:

Kategorie A: žáci prvního stupně základních škol (2. – 5. třída). Této kategorie se zúčastnilo 37 žáků naší školy.

Kategorie B: žáci druhého stupně základních škol (6. – 9. třída). Této kategorie se zúčastnili 4 žáci naší školy.

Základní kolo:

Nejúspěšnějším řešitelem základního kola byli žáci V. A, kteří postoupili do krajského semifinále.

Krajské kolo:

V krajském kole se umístili na krásném 15. a 18. místě.

Děkujeme všem žákům za reprezentaci školy a krajským semifinalistům za úžasné výsledky v logické soutěži.