Jaderné dny na ZČU s naší účastí

Již po sedmé se ve dnech 20. dubna až 25. května uskutečnily Jaderné dny, letos poprvé je hostila Západočeská univerzita v Plzni. Výstavu o jaderné energetice plnou zajímavých exponátů jsme s žáky 7. ročníku shlédli 23. 5. 2017. Žáci tak mohli vidět aplikované užití matematiky, fyziky a informačních technologií. Uvědomili si význam všech přírodovědných předmětů, které se učí ve škole a význam vzdělání pro svoji další budoucnost.

Připravené expozice zahrnovaly nejen modely různých jaderných zařízení, ale i skutečná zařízení či jejich části a přístroje určené k využití jaderné energie. Viděli jsme mlžnou komoru, modely reaktorů a kontejnerů na vyhořelé palivo, maketu palivové kazety a model hlubinného úložiště radioaktivního odpadu.

Po dobu exkurze nás provázeli studenti odborných kateder a velmi poutovou formou nám přiblížili jednotlivé exponáty a jejich funkci.