Škola v novém

Od září školního roku probíhá zateplení celého areálu naší školy a přilehlého Gymnázia Františka Křižíka Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí.
Zateplení obsahuje výměnu otvorových výplní, zateplení obvodových stěn, podlah nad venkovními i nevytápěnými prostory, zateplení střechy, úprava otopného systému, včetně regulace a měření tepla.
Realizací tohoto projektu dojde k snížení emisí CO2 cca o 376 tun/rok a k úspoře energie cca 3591 GJ/rok.
Celkové náklady na tento projekt dosáhnou 71 931 000,- Kč z toho dotace EU z OPŽP činní 61 142 000,- Kč (85%), dotace SFŽP činní 3 596 000,- Kč (5%) a Příspěvek příjemce dotace činní 7 193 000,- Kč (10%).
Investorem projektu je Statutární město Plzeň zastoupené Odborem investic Magistrátu.
Zhotovitelem projektu je firma STAVPRAN spol. s. r. o.
Termín zahájení: 8. 9. 2008
Termín dokončení: 29. 5. 2009
My všichni se těšíme na novou, krásnou budovu. Naše kolegyně s aprobací výtvarná výchova se postaraly o výsledný návrh fasády  – bude v barvách žlutá a modrá –  tak, aby korespondoval s nově budovanou halou.
Takže už v červnu budeme mít nejkrásnější školu (na celém světě).