Projekt úspory energie

Město Plzeň investovalo 75 milionů korun do zateplení areálů 31. ZŠ a Gymnázia Františka Křižíka. Díky výhodné poloze, objekty spolu sousedí, se podařilo vypracovat společný projekt na úsporu energie a zažádat o dotaci z Operačního programu životního prostředí. Dalších 51 milionů šlo do nejrůznějších stavebních úprav ostatních škol ve městě.

„Práce na zateplení fasád, střech, výměně oken a dveří a úpravě topení začaly již v září 2008. Budovu gymnázia, která je majetkem města a původně se jednalo o areál základní školy, se podařilo dokončit letos v červenci. Žáci 31. základní školy půjdu do nově upravené školy teď v září,“ informuje o městských investicích technický náměstek primátora města Plzně, Ing. Petr Rund. Celkové náklady na financování projektu vyšplhaly na cca 75 milionů korun, přičemž se podařilo získat dotaci ve výši více než 51 milionů, tj. 69%.