Výtvarná výchova s využitím ICT

Dne 10. 2. 20176 jsme se s žáky 9. ročníku v rámci předmětu výtvarná výchova zúčastnili exkurze do Domu digitálních dovedností v Plzni. Naši žáci si mohli během dvou workshopů vyzkoušet nové technologie v praxi a uplatnit své výtvarné nadání s využitím uvedených technologií.

Během prvního workshopu jsme se podívali na realitu trochu jinýma očima. Odhalili jsme kouzla rozšířené reality - například při prohlídce vesmírných vozítek NASA nebo různých částí lidského těla. A nejen to. Naučili jsme se také rozšířenou realitu vytvářet a upravovat podle vlastní fantazie. V druhé části jsme si vyzkoušeli si práci se zrcadlovkou a začali odborně upravovat fotky. Vyfotili jsme špičkovým fotoaparátem své spolužáky přímo v ateliéru. Tím jsme se teoreticky i prakticky seznámili s tvorbou ateliérových fotografií, problematikou kompozice a atraktivitou snímku. Fotografie jsme poté upravili v Photoshopu.