PASCO Sensorium – moderní výuka v praxi

Loni v květnu získala naše škola sady Pasco Senzorium (viz http://www.zs31.plzen-edu.cz/stranky-trid/2-stupen/ziskali-jsme-pasco-sensorium.aspx).

Od té doby si práci s moderní měřicí technikou vyzkoušela celá řada žáků naší školy.

Nejčastěji pracují se senzory žáci 7. B a 7. C. Je to především proto, že témata v hodinách fyziky jsou v tomto ročníku nejvíce vhodná pro využití senzorů, které máme k dispozici. Navíc tyto pomůcky využívají i v předmětu Přírodovědná praktika, který si v obou třídách vybrali jako volitelný předmět.

Poprvé si vyzkoušeli senzor polohy k měření vzdálenosti i žáci 6. B a 6. C, určitě budou ještě letos pracovat i s oběma senzory teploty. Bez problémů pracují se sadou Pasco i žáci 5. tříd, tedy alespoň ti, kteří navštěvují kroužek Fyzikální hrátky. Pravidelně měří atmosférický tlak v různých patrech školy a v různých obdobích, ale  měřili i hydrostatický tlak vody nebo teplotní změny.

Atraktivní pomůcky se dočkali i deváťáci, kteří mohli s pomocí senzoru teploty vyzkoušet praktické využití termistoru.

V průběhu roku se určitě dočkají i žáci ostatních tříd a my učitelé doufáme, že se nám povede sadu senzorů rozšířit.

Mgr. Jana Šoupová