Školní Recyklační program Recyklohraní

Program vznikl v září roku 2008 se záměrem podpořit environmentální výchovu na základních a středních školách v České republice. Cílem projektu je prohloubit znalost žáků a studentů v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení. Nad projektem převzalo záštitu MŠMT České republiky a je spolufinancován zakládajícími společnostmi, které se v České republice specializují na zpětný  odběr a recyklaci.

Naše škola se zapojila do jedinečné soutěžní hry RECYKLOHRANÍ.

O co jde? Vytřídit co nejvíce elektroodpadu, za který škola získá určitý počet bodů, které se poté mohou směnit za pěkné ceny pro školu či třídu.
Pokud máte doma použitý elektrospotřebič, přineste ho do školy a dejte ho do jedné z dvou červených popelnic. Pokud máte doma vybité baterie, zatím je střádejte, sběrné nádoby budou co nejdříve do školy dodány. Uděláte tak dobrou věc pro životní prostředí a ještě můžete získat pěkné ceny. Více info na www.recyklohrani.cz