Jsme sponzory vlka hřivnatého v ZOO Plzeň

Ve čtvrtek dne 14. 12. 2023 výběr žáků 31. ZŠ Plzeň předal sponzorský dar a díky panu Vobrubovi si mimo jiné prohlédl přírůstek čtyř koťat v přírodě vyhubeného lva berberského.

Program na záchranu ohrožených zvířat je hlavním smyslem zoologických zahrad. Cílem by ideálně bylo navrátit druh do přírody, což v dnešním přelidněném světě lze těžko provést. Horší, ale přijatelnou variantu, představuje chov v zoologické zahradě a s tím spojené sponzorování zvířat.

Děti naší školy přispívají finančně. Letošní rok byl poněkud netradiční, neboť peníze byly získány také prodejem zapomenutých a nepotřebných věcí. Tento bazar vybral celkem pětinu z celkové částky 30 000 Kč.

Děkuji všem přispívajícím, také učitelům za organizaci akce, zároveň vyzdvihuji velice hezký vztah dětí z vyšších ročníků k mladším dětem.

Mgr. Kašparová Libuše

učitelka přírodopisu