Využíváme senzory Pasco při výuce

Již několik let pracujeme na naší škole s moderními měřicími přístroji, konkrétně s typem Pasco. Loni jsme měli možnost původních 10 sad se senzory pro měření teploty, tlaku, síly, polohy a pH rozšířit díky projektu Zkvalitnění výuky v klíčových kompetencích na ZŠ v Plzni MAP I o další senzory.

Konkrétně jde o 10 měřidel napětí a proudu, dále o bezkontaktní teploměr, čidlo oxidu uhličitého, ultrafialového záření a úrovně osvětlení. Měřidla využíváme především v hodinách fyziky a volitelného předmětu přírodovědná praktika. Kromě demonstračního měření vyučujícím se díky dostatečnému množství senzorů mohou aktivně zapojovat i sami žáci.

Měřidla se však dají využít i jinde než ve škole, před třemi lety jsme měřili s žáky 9. ročníku změny tlaku vzduchu při výstupu na Sněžku, loni jsme pokus zopakovali v menším měřítku se žáky 7. ročníku při výstupu na rozhlednu Sylván.

Mgr. Jana Šoupová

učitelka matematiky a fyziky