Výstava Evropa 2050 – Plzeň 2050

Většina plzeňských základních škol se zapojila do mezinárodního projektu Evropa, ve které chci žít, Evropa 2050. Hlavním cílem bylo vytvořit prostor pro otevřený dialog s mladou generací a zamyslet se nad tématy, která jsou pro společnou budoucnost klíčová. Přehlídka všech výtvarných děl byla zahájena před budovou radnice na náměstí Republiky vernisáží 27. září 2022, kde mohli následující měsíc spatřit Plzeňané zpravidla společné práce školních nebo třídních kolektivů. Velkoformátové reprodukce představily pohled žáků základních škol na život v Evropě a v Plzni tak, jak si jej nejmladší představují. Kolemjdoucí měli možnost hlasovat prostřednictvím QR kódu a společné práce našich žákyň a žáků získaly 1. a 3. místo. Náměstkyně pro oblast školství Mgr. et Mgr. Lucie Kantorová a vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně Ing. Bc. Dagmar Škrlantová proto navštívily naši školu a společně s paní ředitelkou dětem, které se na kolážích podílely, předaly drobná ocenění. Výtvarná díla budou následně vystavena v prostorách školy.

Blahopřejeme oceněným a máme radost, že získáváme úspěchy nejen ve sportovních disciplínách.

Mgr. Jitka Šteflová