Vánoční aktivity při výuce

Žáci VII. D při hodině vaření upekli vánoční cukroví, kuřecí řízky a připravili bramborový salát. Třebaže času bylo málo, výsledky byly vynikající. Některé děti měly s přípravou konkrétních pokrmů jisté zkušenosti.

Akce proběhla před Vánocemi v prostorách školy v místní kuchyňce určené pro výuku vaření. Konkrétně se jednalo o třídu VII. D, která je rozdělena do dvou skupin. Přínos se týká spíše žáků samotných, kteří dokázali připravit štědrovečerní večeři, a ještě si na ní pochutnali.

Žáci při hodině výtvarné výchovy vyráběli dekorativní výrobky s vánoční tématikou. Hodina proběhla v prostorách školy v kmenové třídě VIII. A. Zúčastnili se pouze žáci dané třídy – prosinec 2021.

Na základě několika videí a diskusí týkajících se Vánoc, se žáci pokusili vyrobit především svícny a věnce. Většinou pracovali ve dvojicích. Během výuky si vyměňovali své nápady a zkušenosti. Nechyběly ani koledy ani cukroví, proto byla celková atmosféra více než pozitivní.

Mgr. Markéta Fajrajzlová

učitelka