Úspěch žáků V. A v dopravní soutěži

Dne 11. 5. 2022 se konalo po dvouleté pauze na dopravním hřišti 33. ZŠ městské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů v kategorii A (žáků 4. – 6. tříd). Čtyřčlenné týmy vždy 2 dívek a 2 chlapců se utkaly ve čtyřech disciplínách – jízdě na kole na dopravním hřišti podle pravidel silničního provozu, jízdě zručnosti, testech z dopravní výchovy a zdravovědě. Od konce února jsme se s několika žáky V. A na soutěž pečlivě připravovali. Nakonec padl los na Magdalenu Rutarovou, Natálii Chocholkovou, Ondřeje Herziga a Matyáše Josefa Maška. Svého úkolu se naši soutěžící zhostili výborně a v konkurenci 17 škol obsadili krásné 6. místo. Majda Rutarová navíc díky svému téměř bezchybnému výkonu v jízdě zručnosti získala i 2. místo v soutěži jednotlivkyň. Gratulujeme a moc děkujeme za reprezentaci 31. ZŠ.

Dopravní soutěž mladých cyklistů (DSMC) je určitě přínosná akce – děti si ověří své teoretické i praktické znalosti a dovednosti z hodin dopravní výchovy, zkusí ošetřit zraněného a absolvují trasu na kole s poměrně náročnými překážkami. Věřím, že by se naši žáci dokázali příkladně zachovat v případě dopravní nehody.

Mgr. Jana Baxová

Vedoucí kroužku dopravní výchovy