Tma a život

V úterý 10. 10. 2023 se žáci třídy 5. A a 7.C zúčastnili interaktivní a preventivní soutěže „TMA a ŽIVOT“ konané v městské hale TJ Lokomotiva Plzeň. Akci zorganizovalo středisko volného času Radovánek na podporu Světového dne zraku.

Šestičlenný tým, vybraný z obou tříd, reprezentoval naši školu v různých disciplínách. Žáci si vyzkoušeli bez použití zraku složit puzzle, překonat překážkovou dráhu, spočítat určené množství mincí či postavit stavbu z kostek dle zadaného plánu. Navigátoři nevidomých žáků zjistili, jak je náročné zrakově postižené osoby doprovázet a komunikovat s nimi. Všechny úkoly žáci plnili s velkým úsilím, odvahou, poctivostí a v duchu fair play. Poděkování patří také spolužákům našeho týmu, kteří v publiku vytvořili velmi příjemnou atmosféru a svoje soutěžící vydatně podporovali.

I když se nám nepodařilo dosáhnout nejlepších výsledků, žáci v soutěžním týmu i jejich fanoušci si odnesli mnoho nových a nezapomenutelných zážitků.

Mgr. Petra Lisecová

Výchovná poradkyně 1. stupně