Sportovní hry seniorů

Ve středu 11. září se konala sportovně společenská akce pro seniory z Plzně a okolí – Sportovní hry seniorů za OC Plaza v Plzni. Na již druhém ročníku těchto sportovně společenských setkáních aktivních seniorů se podíleli též žáci 31. ZŠ, letos žáci VIII. C. O příjemné sportovní dopoledne se postarala Plzeňská krajská asociace Sport pro všechny ve spolupráci s ÚMO Plzeň 1, Magistrátem města Plzně a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Na stanovištích, která byla odborně zajišťována školenými instruktory asociace, si příchozí mohli zábavnou formou ověřit své pohybové schopnosti, popřípadě si poměřit síly se svými přáteli.  Disciplíny byly jednoduché a snadno zvládnutelné.

Přítomní si mohli vyzkoušet jízdu na speciálních koloběžkách, hod oštěpem, střelbu na cíl lukem, chůzi na speciálních lyžích, nordic walking. aj. Velké oblibě se též těšily netradiční rekreační hry jako woodball, kubb, boccia nebo mölkky. Myslím, že se všichni přítomní dobře pobavili a i odměny v podobě diplomů a medailí všechny potěšily.

Mgr. Jana Fegová, Mgr. Jitka Pelcmanová

Koordinátorky akce za 31. ZŠ