Recyklohraní
Ovoce do škol
Evropské strukturální a investiční fondy

Šnek Cup – 5. ročník

Již pátý ročník Šnek cupu – turnaje v miniházené škol – zorganizovalo v pondělí 20. 6. DHC Plzeň ve spolupráci se 31. ZŠ Plzeň a s finanční podporou Plzeňského kraje. Do turnaje se zapojily celkem 4 školy – ZŠ Radnice, ZŠ Jižní předměstí Rokycany, ZŠ a MŠ Plzeň Božkov a pořádající 31. ZŠ Plzeň. Turnaje se zúčastnilo celkem 173 nadšeně bojujících dětí. Ty byly rozděleny do 24 týmů. Hrálo se na čtyřech hřištích a odehráno bylo 65 utkání.

Turnaj se již tradičně hrál ve třech kategoriích. V kategorii Přípravek se utkalo 8 týmů a každý z nich odehrál 6 zápasů. Všechna utkání se hrála bez počítání výsledků. 6 týmů startovalo i v kategorii Amatérů. Hrálo se každý s každým, a také zde se výsledky nepočítaly. Do kategorie Profíků bylo přihlášeno celkem 10 týmů. Ty se utkaly ve dvou základních skupinách. Velké zlaté medaile vybojovaly Bouráci (tým ze ZŠ Jižní předměstí Rokycany). Za nimi skončil jeden z domácích týmů – Shadow Knights (31. ZŠ – třída 5. A). Třetí místo putuje do Radnic a odváží si ho tým Cradle of Filth.

Všechny děti si turnaj krásně užily. Byla radost pohledět, s jakou chutí sportovaly a jak hru prožívaly. Děkujeme za finanční podporu Plzeňskému kraji – díky němu si děti odvezly nejen spousty zážitků, ale i krásné ceny (největší radost udělaly medaile s logem turnaje).

Turnaj organizačně zajišťovaly házenkářky druhého stupně 31. ZŠ a i jim patří velký dík, za to, jak svoji roli zvládly.