Školní knihovna opět otevřena

Po přibližně půlroční přestávce se žákům naší školy znovu otevírají dveře školní knihovny, a to v tradiční čas velké přestávky, pravidelně v úterý a ve čtvrtek. Žáci si mohou bezplatně půjčit jakoukoliv z řady knížek, které tu na ně čekají. Za poslední půlrok přitom přibylo přes 150 nových titulů, takže je určitě z čeho vybírat, a to včetně řady knižních novinek různých žánrů.

Pochvalu si v tomto směru zaslouží žákyně našich devátých ročníků Anna Dyntarová a Ludmila Lobovská, které se na výběru části knížek podílely.

Na své si přijdou ti nejmenší čtenáři hledající pro sebe vůbec první knížky, žáci mající v oblibě zábavnou literaturu či napínavé a strašidelné příběhy nebo i méně náročné kratší knížky. Přibyli nám autoři z žánru fantasy, dívčí romány či young adult, populární deníkové knížky pro menší čtenáře nebo japonské komiksy. Výběr je pro každou věkovou kategorii i v různých žánrech, stačí se přijít podívat.

Pokud rádi zůstáváte ve svém oblíbeném světě, najdete u nás sérii Flannaganova hraničáře, Středozem Pána prstenů, bradavickou školu Harryho Pottera, pohádkovou Narnii, cyklus Sedmý smysl, čtyřdílného Eragona či ságu Stmívání nebo pro nejstarší žáky svět Hry o trůny.

Na přiložených fotografiích můžete vybírat očima, najdete na nich část knižních novinek, nebo ještě lépe můžete přijít v době otevřené knihovny a vybrat si přímo na místě.

Články s podrobnějším představením knížek se chystají, postupně je najdete na našich stránkách.