Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě

S žáky 7. A jsme 20. dubna absolvovali vzdělávací program s názvem Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě.

Program začínal na Křižovnickém náměstí, kde žáci hned v úvodu dostali první úkoly a mohli se například dozvědět, co se děje v Klementinu nebo proč má Karel IV. hlavu na stranu. Následně jsme se přes Karlův most přesunuli na Kampu, kde program končil.

Žáci v průběhu 90 minut plnili různé úkoly a na závěr absolvovali bojovku v terénu s mapou. V rámci bojovky například vypátrali, co se děje na Kampě nebo kde spala anglická královna Alžběta II.

Paní lektorka měla program perfektně připravený. Dokázala žáky poutavě vtáhnout do vyprávění, a děti si tak mohly velmi zábavnou a hravou formou odnést mnoho zajímavých informací o Karlově mostě a jeho okolí.

Mgr. Kristýna Korcová, Mgr. Blanka Matasová

učitelky 2. stupeň