Projekt „Výchova kulturou a uměním“

Po dvouleté přestávce se vrátila naše škola opět k projektu Výchova kulturou a uměním. Dne 25. 10. 2022 navštívili žáci osmého ročníku za doprovodu vyučujících Mgr. Evy Puchrové a Mgr. Jitky Šteflové Novou scénu a zhlédli v rámci studentského předplatného S1 činohru Klapzubova jedenáctka. Dne 7. 12. se podívali osmáci na balet Don Quijot ve Velkém divadle. Ve stejný den se v rámci předplatného S2 odehrálo na Nové scéně drama R.U.R., které bylo doplněním výuky literatury pro žáky devátých tříd (s doprovodem třídních učitelek Mgr. Libuše Kašparové a PhDr. Miroslavy Huclové, PhD.) Ještě nás v jarních měsících čekají představení: pro S1 činohra Radúz a Mahulena, pro S2 činohra Lindauer? Pákehá a opera Carmen.

Věříme, že projekt splní očekávání žáků a ti se budou do plzeňských divadel rádi vracet.

Mgr. Eva Puchrová a Mgr. Jitka Šteflová,

učitelky českého jazyka