Prohlídka DJKT v Plzni

Dne 28. 11. 2022 se žáci IX. C zúčastnili prohlídky Divadla J. K. Tyla – Nová scéna. Člen muzikálového souboru Martin Šefl nás provedl nejen prostory, které jsou běžně přístupné každému divákovi, ale zejména místy, které slouží k produkci a podpoře celého představení.

Stáli jsme na jevišti s nejmodernější jevištní technikou, kde se nachází 8 pojízdných „stolů“, které umožňují jeviště snížit, zvýšit, přiblížit, oddálit i naklonit. Zatančili jsme si v baletním sálu s nádherným výhledem na Plzeň, zazpívali na jevišti Malé scény. Využili jsme opakovaně výtahy a lávky, které spojují dvě nové budovy. Sklad kostýmů a rekvizit a celá technologie přípravy představení nás nadchla. Zkušebny pro muzikálová a operní představení včetně cenných hudebních nástrojů a not ukončily naši návštěvu.

PhDr. Miroslava Huclová, Ph.D.

Třídní učitelka IX. C