Olympijský turnaj 8. a 9. tříd

Ve čtvrtek proběhl v dopoledních hodinách volejbalový a fotbalový turnaj mezi osmými a devátými ročníky. Vzhledem k letošnímu roku, ve kterém se konají olympijské hry v Paříži, se turnaj nesl v olympijském duchu. Choreografie a výzdoba prostor se snažily navodit atmosféru blížících se OH v Paříži.

Dívky mezi sebou soupeřily ve volejbale a chlapci si zahráli fotbal. Do bojů se zapojovali všichni s velkým nadšením a odhodláním zvítězit. V konečném výsledku nešlo ani tak o umístění, ale o to, že se turnaje zúčastnilo velké množství dětí a všechny to moc bavilo.

Bezezbytku byla naplněna myšlenka starověkých olympijských her: „Není potřeba vyhrát, ale zúčastnit se“. A my dodáváme, že je důležitý i dobrý pocit z pohybu a k tomu atmosféra v duchu „Fair play“.

Mgr. Ilona Došlá