Lyžařský kurz třídy IV. A a V. A

V týdnu 2. – 6. 1. 2023 se žáci třídy IV. A a V. A zúčastnili lyžařského kurzu v krásné krajině Šumavy na Špičáku v hotelu Kolibřík. I když sněhové podmínky nebyly vůbec příznivé, prožili žáci pět krásných dní. Dva dny se dařilo sjíždět ještě zasněženou a udržovanou sjezdovku na Alpalouce, a těm zdatnějším i některé sjezdovky na špičáckém kopci. Tímto děkujeme všem vlekařům, kteří byli velmi ochotní a snažili se vytvořit na svazích co nejlepší sněhové podmínky. Další dny jsme se vydali v deštivých podmínkách na pěší výlety nejen do nejbližšího okolí, ale zvládli jsme i náročný výlet na Černé jezero. V neposlední řadě zbyl čas na obávanou noční hru, poznání sebe sama, překonání vlastních obav, a hlavně na vzájemnou spolupráci, toleranci a ocenění úspěchů svých spolužáků.

Z reakcí dětí nás těší, že se dětem i přes náročné podmínky na lyžařském kurzu líbilo a věříme, že naučené dovednosti ještě tuto zimu na svahu využijí.

Mgr. Petra Lisecová

vedoucí akce