Krkonoše 2018

Zářijová exkurze do Krkonoš se stala již tradicí naší školy. Letos klidnému a příjemnému průběhu akce napomohlo i velice pěkné počasí, které nebývá v našich nejvyšších horách pokaždé pravidlem. Děti z devátých tříd tak mohly opět okusit strasti a nástrahy výstupu na Sněžku a ve vysokohorském terénu zvládly orientační běh s velkým výškovým rozdílem. Letos poprvé absolvovali žáci i mimořádně dlouhou pěší túru k pevnostnímu systému Stachelberg a následně trochu zabojovali sami se sebou, když museli těch 16 kilometrů urazit ještě jednou na zpáteční cestě.

Avšak nebylo to jen o fyzických výkonech a soupeření o to, kdo první protne cílovou pásku. Všichni účastníci mohli poznat své spolužáky a snad i učitele tak, jak se to ve škole za ty předešlé roky nemuselo každému podařit. Nebyli pouhými individualitami, ale fungovali v kolektivu, partě, běžecké dvojici a skrze své spolužáky se snad dozvěděli i něco o sobě samých. Celá akce byla navíc provázena příjemnými gastronomickými zážitky a milou obsluhou v pohodlném penzionu, ve kterém jsme byli ubytováni. Přestože poslední hodiny našeho pobytu poznamenal déšť, vraceli jsme se jistě spokojení a bohatší o nové zážitky.