Exkurze na Šumavu

Začátkem října se vybraná přírodovědná skupina vydala vlakem na dvoudenní výlet do Železné Rudy. První den byl fyzicky náročnější, protože nás čekala dvacetikilometrová procházka z Železné Rudy do Prášil. Na bolavé nohy jsme ale díky krásám Šumavy ani nepomysleli. Zastavili jsme se u ledovcového jezera Laka, kde jsme se občerstvili a nabrali síly na další část cesty. Po odpočinku a vydatné večeři v Penzionu u Michala v Prášilech jsme šli navštívit člena horské služby, který nám vysvětlil vše o bezpečném chování v horách a ukázal první pomoc, do které se s chutí zapojili i žáci. Druhý den bylo v plánu další ledovcové jezero – jezero Prášilské. Po příjemné desetikilometrové procházce a lahodném obědě jsme se už autobusem vydali na cestu zpět do Železné Rudy, kde nás ještě čekala sladká tečka v Café Charlotte.

V průběhu celého výletu žáci plnili přidělené úkoly. Jejich prací bylo sesbírat informace např. o kůrovci, ledovcových jezerech, NP Šumava nebo o místní fauně. Výsledkem jejich snažení jsou vydařené reportáže. Dvě z nich můžete zhlédnout v přiložených odkazech.

Doufáme, že na jaře akci zopakujeme a objevíme krásy dalších šumavských ledovcových jezer.

Video z výletu naleznete v následujících odkazech:

Mgr. Irena Straková, Mgr. Zbyněk Rubáš