Cimbálová muzika

V pátek 14. 10. 2022 se na naší škole uskutečnil výchovný koncert pro žáky 2. stupně, na který přijela Cimbálová muzika Milana Broučka, profesionální hudebníci a pedagogové.

Vyslechli jsme lidové písně, pohádkové melodie, populární hudbu i virtuosní skladbu pro housle – Montiho čardáš. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o všech třech hudebních nástrojích – cimbálu, houslích a kontrabasu.

Na konci koncertu měli žáci možnost si sami na všechny nástroje zkusit zahrát. O nástroje byl veliký zájem, především o cimbál, neméně však o housle a kontrabas.

Po koncertě byla spuštěna internetová soutěž, kde žáci odpovídali na otázky, jejichž správné odpovědi slyšeli v průběhu koncertu.

Koncert nadchl žáky i učitele a dvě vyučovací hodiny utekly neuvěřitelně rychle.

Mgr. Jana Fegová

Učitelka HV