Charitativní akce „Willy Wonka“

Poslední pondělí před Vánoci (19. 12. 2022) proběhla na naší škole charitativní akce s názvem „Willy Wonka“. Žáci sportovní třídy VI. A si připravili k prodeji 1000 ks čokolád, které zabalily do ozdobného papíru a do některých schovali, pro žáky, cenné výhry jako například odpustek prověrky nebo možnost předběhnout frontu na obědě. Čokolády si následně mohli po etapách koupit žáci celé školy. Z přiložených fotografií je patrné, že zájem byl obrovský. Celkově jsme na akci vybrali 18 500 Kč pro S.O.S. – Život pro koně – útulek pro staré a týrané koně.

Přípravy na tuto akci probíhaly od poloviny listopadu. V hodinách matematiky žáci navrhovali nejefektivnější způsob balení a poté počítali celkovou metráž a cenu materiálu. V hodinách VKZ a VV se poté dali do výroby děkovných kartiček a samotného balení.

Každý přispěl tím, co mu nejlépe jde a žáci poznali, že chtějí-li na konci sklízet sladké ovoce, musí se nejprve pořádně zapotit.

Děkujeme všem, kteří nám při přípravě pomáhali.

Mgr. Oldřich Kříž

Třídní učitel VI. A