Adaptační dny pro žáky 6. ročníku

Bývalo zvykem, že v „předcovidových“ letech v prvním zářijovém týdnu žáci našich 6. tříd strávili několik dní v okolí Plzně na adaptačním kurzu. Účelem bylo nejen se seznámit s novým třídním učitelem nebo učitelkou, ale začít budovat vztahy ve značně obměněném kolektivu.

V letošním roce jsme za současné situace zvolili zkrácenou verzi, tedy spíš adaptační výlet na Krkavec. Kolektivy se sice letos příliš nezměnily, protože z každé třídy odešlo na víceletá gymnázia jen tolik žáků, že bylo možné zachovat stejný počet tříd jako v 5. ročníku, ale žáci spolu ve škole strávili jen necelou polovinu školního roku.

Během procházky na Krkavec i cestou zpět byly pro žáky připraveny aktivity, ve kterých se měli možnost lépe poznat a ve kterých bylo potřeba spolupracovat. Tyto aktivity vedli učitelé naší školy společně se sociálním pedagogem, který s naší školou pravidelně spolupracuje. Dosažení vrcholu Krkavce bylo pro některé žáky poměrně fyzicky náročné, rádi si proto odpočinuli a pochutnali na špekáčcích opečených na ohni.

Nejen díky velmi pěknému počasí se všechny čtyři adaptační dny povedly, děti navázaly po dlouhé pauze vzájemné kontakty a třídní učitel si mohl udělat první představu o tom, s jakým kolektivem bude následující čtyři roky pracovat.

Mgr. Jana Šoupová

Třídní učitelka