Ukázkový den pro naše dívky

Dne 4. 12. 2014 jsme se v rámci projektu Technika a ICT – Cherchez la femme! Podpora odbourávání genderové segregace v Plzeňském kraji zúčastnily s žákyněmi naší školy ukázkového dne na Střední škole Horažďovice.

Po příjezdu do školy jsme se shromáždily v ateliéru, kde nám mistrová odborného výcviku představila jednotlivé obory, které se na škole vyučují. Seznámily jsme se také s cílem celého projektu „Technika a ICT – Cherchez la femme !“

Žákyně pracovaly na třech pracovištích. Na prvním vyrobily „butony“ nebo-li placky s vlastním motivem na manuálním zařízení Superbutton 1900. V rámci této výroby si vyzkoušely kovovou kruhovou řezačku papíru. Na druhém se dívky věnovaly potisku šátků, učily se pomocí plotteru vyřezat motiv z fólie. Vybraný motiv si samy vyzkoušely natavit na šátek a pomocí moderního stroje natisknout. Třetí skupina vyráběla krásný adventní svícen. Plynule se skupiny vyměňovaly, takže každá dívka měla při odjezdu svícen, buton i potištěný šátek a navíc vše vlastnoručně vyrobené.

V závěru jsme se seznámily se všemi pracovišti školy a byly jsme pozvány na občerstvení, které pro nás připravili studenti střední školy ve své nově vybavené učebně praktické výuky.

Děkujeme děvčatům za vzorné chování a reprezentaci naší školy.