Technika a ICT - Cherchez la femme!

Dne 4. 12. 2015 proběhla beseda s profesní odbornicí na 31. ZŠ Plzeň. Akce se konala v rámci projektu „Technika a ICT - Cherchez la femme !“, který realizuje Akademie HK PK při Regionální hospodářské komoře Plzeňského kraje. Hlavním cílem projektových aktivit je zvýšení zájmu dívek o technické vzdělávání.

Akce se zúčastnilo 22 dívek z 8 ročníků.

Úvodem besedy byly dívky seznámeny s projektem „Technika a ICT – Cherchez la femme !“. Poté se ujala slova paní inženýrka, která dívkám vyprávěla svůj poutavý osobní příběh o cestě do techniky, kdy začínala jako studentka střední dopravní školy, přes studium biomechaniky až po současné zaměstnání vědecké pracovnice v oddělení pevnostních výpočtů ve společnosti Škoda JS.

Děvčata se dozvěděla, co je na její práci inspirativní a co jí nejvíce baví. Během besedy měly dívky možnost zeptat se, co je nejvíce zajímá.

Také prostřednictvím neformální debaty dívky podpořila, aby studovaly cizí jazyky, nebály se náročnosti technických oborů a hlavně, aby si dobře zvolily další studium, které je bude rozvíjet a bavit.