Využití moderních technologií ve zdravotnických a technických oborech

V květnových dnech jsme se žáky 8. a 9. ročníku navštívili Vyšší odbornou školu zdravotnickou, managementu a veřejnosprávních studií. Žáci viděli nejenom prostory vyšší odborné školy, ale hlavně odborné učebny školy a ukázky odborných zdravotních přístrojů a technologií, které využívají k diagnostice.

Žáci se seznámili s vybavením zubní laboratoře a CAD technologií scanování i designování zubů. V oční laboratoři viděli přístroje využívané v oční optice. Mohli se účastnit měření zraku a testu barvocitu. Všechny aktivity byly podpořeny digitálním zařízeními, bez kterých by diagnostika a využití nebyla možná.

Nabízenými aktivitami jsme přiblížili žákům některé profesní oblasti a studijní obory, se kterými se seznamují v pracovních činnostech zaměřených na volbu povolání.

PhDr. Miroslava Huclová, Ph.D. a Mgr. Jitka Šteflová

Projekt Technik