Ukázkový den Oselce

Ve středu 7. 12. 2016 se žáci z osmých a devátých tříd účastnili ukázkového dne na Střední škole a Základní škole, Oselce.

Měli jsme se možnosti seznámit se s náplní studijních a učebních oborů Uměleckořemeslné zpracování dřeva - práce truhlářské a Uměleckořemeslné zpracování kovů - práce kovářské a zámečnické.

Seznámili jsme se nejenom s postupem ruční a strojní výroby v truhlářské dílně, ale i s ukázkami nádherných prací studentů a učňů. Viděli jsme v truhlářské dílně nejen práci studentů, ale i moderní CNC a laserové stroje na opracovávání dřeva.

V kovářské dílně jsme si vyzkoušeli pod dohledem zkušených kovářů a jejich učňů výrobu lístků z kovu. Seznámili jsme se s technologickými postupy kování, ale i s bezpečnostními předpisy, které je třeba v této náročné profesi dodržovat.

Všichni mistři odborných předmětů, studenti a učni se nám nadšeně věnovali a v závěru nám ukázali galerii s výrobky, kterými jsou pověstní nejenom v České republice, ale i v zahraničí.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem zaměstnancům školy, studentům i učňům za krásně strávené chvíle nad praktickými ukázkami i hotovými výrobky.