Tušimice 2014

V rámci projektu Technik jsme se dne 14. 12. 2014 zúčastnili exkurze v tepelné elektrárně Tušimice. V úvodu jsme absolvovali školení a výklad o výrobě elektrického proudu tepelnou elektrárnou. Zároveň jsme byli seznámeni s průběhem nedávné rekonstrukce celé elektrárny. Poté nás zkušení pracovníci elektrárny provedli po celém provozu. Prohlédli jsme si jednotlivé provozy zevnitř i ze střechy elektrárny, dostali jsme se i dovnitř obrovské chladící věže, viděli jsme řídící středisko – srdce elektrárny a seznámili jsme se i s paletou jednotlivých profesních postů v rámci této elektrárny. Všichni jsme měli množství dotazů, na které náš průvodce velmi ochotně odpovídal. Na závěr exkurze žáci zhlédli film a virtuálně spustili celou elektrárnu do provozu.

Pro všechny zúčastněné to byl velice silný a krásný zážitek, za který děkujeme všem zaměstnancům elektrárny.