Soutěž robotiky

Dne 30. 10. 2023 se naši žáci zúčastnili v Techmania Science Centrum Plzeň 6. ročníku Soutěže robotiky. Soutěž pro žáky základních a středních škol zorganizoval Plzeňský kraj. Naši zástupci Patrik Holeček a Matěj Jäger z 9. C se účastnili po vzdělávacím cyklu s názvem kroužek Dopraváček, který absolvovali na Střední průmyslové škole dopravní. Kromě přesné jízdy danou tratí na čas hodnotila porota také kreativitu soutěžních robotických vozítek. Celkem se v letošním ročníku soutěže zúčastnilo 24 středoškolských týmů a 17 týmů ze základních škol.

Před žáky stál nelehký úkol, a to v rámci týmu absolvovat neznámou trať s pomocí předem sestaveného robota. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – střední školy a základní školy. Soutěžní jízdy proběhly ve dvou kolech, kvalifikačním a finálovém. Kromě rychlostní disciplíny hodnotila porota také nejvíce kreativní roboty, a to také ve stejných kategoriích.

Soutěž realizuje Plzeňský kraj společně se ZČU v Plzni a Techmania Science Centrem Plzeň v rámci projektu „Vzdělávání 4.0 v Plzeňském kraji“.

Po celou dobu konání soutěže měli žáci možnost volné prohlídky expozic science centra.

PhDr. Miroslava Huclová, Ph.D. a Mgr. Jitka Šteflová

Projekt Technik