Projekt Technik, aneb máme krásné stavebnice Merkur pro naše žáky

MO Plzeň 1 se připojil zakoupením stavebnic, které rozvíjejí technické dovednosti a zručnost dětí, k programu Technik. Projekt vyhlásila SPŠ strojnická a SOŠ prof. Švejcara v Plzni. Cílem projektu je seznámit žáky na základních školách s technikou a možnostmi uplatnění v dalším profesním životě. Do projektu se zařadily čtyři základní školy z prvního plzeňského obvodu – 1., 17., 31. a 34. Základní škola v Plzni. „V rámci projektu Technik se nám jedná o dlouhodobou spolupráci s vybranými základními školami. Vzhledem k silné podpoře MO Plzeň 1 byly vybrány čtyři základní školy z tohoto obvodu,“ vysvětluje ředitel SPŠ strojnická a SOŠ prof. Švejcara v Plzni  dodává: „Projekt připravuje absolventy přímo pro zaměstnavatele nebo pro ZČU, pro technické fakulty.“

Na všech uvedených základních školách byly naplánovány společné aktivity, které už probíhají. Každou základní školu má na starosti moderátor, který zprostředkovává rychlé informace mezi jednotlivými subjekty. Žáci prvního stupně základních škol se seznamují s technikou obecně. Na druhém stupni dále své poznatky rozvíjejí a tím se připravují na „bezbolestný“ přechod na střední školu. Díky projektu Technik mají děti možnost získané poznatky dávat do logických souvislostí, lépe chápat aplikaci matematiky a fyziky na jednoduchých praktických příkladech a odstraňovat tak obavy z obtížnosti těchto předmětů. Starosta obvodu Plzeň 1 dodává: „Věříme, že stavebnice Merkur pomohou dětem také v rozvíjení představivosti a přispějí rovněž ke zlepšení manuálních dovedností žáků.“

Stavebnice Merkur předal starosta MO Plzeň 1 ředitelům vybraných základních škol v úterý 28. ledna 2014.