Prohlídka výrobního závodu Bohemia Sekt

Dne 5. června 2015 jsme se zúčastnili prohlídky výrobního závodu Bohemia Sekt s žáky 9. ročníku.

Úvodem exkurze nám bylo puštěno krátké video o společnosti, jejím vzniku a historii, včetně základních informací o chodu společnosti. Poté jsme získali informace o výrobě šumivých vín a také jednotlivých vinařstvích, která patří společnosti Bohemia Sekt, s. r. o.

Ve druhé části exkurze nás průvodce seznámil se založením společnosti a její historií až po současnost. Dozvěděli jsme se, jak se dříve vyráběl sekt s využitím ruční výroby a měli jsme možnost prohlédnout si původní zařízení a nástroje k výrobě vína včetně dobových fotografií z výroby. Zajímavá byla výstava jednotlivých lahví v proudu času.

Poslední část exkurze byla věnována prohlídce výrobního procesu, kde jsme si prošli sklepy, kde se archivovaly jednotlivé lahve po dobu jejich kvašení, viděli jsme kvasnou halu, jednotlivé sklady s připravenými lahvemi pro plnění i již zabalené kartony připravené k distribuci.

V závěru exkurze jsme sledovali cestu nové vybalené lahve, přes její omytí, plnění sektem, uzavření zátkou, zabezpečení drátěným košíčkem, etiketování a balení do kartonů.