Posviť si na budoucnost

Dne 7. 10. 2021 se žáci IX. C zúčastnili festivalu Posviť si na budoucnost, který se konal v areálu plzeňského DEPO2015.  Festival vzdělávání a práce nabízí žákům, studentům i rodičům ucelený přehled o možnostech studia a následného kariérního uplatnění v Plzeňském kraji.

Naši žáci se u vystavujících středních škol zajímali o informace o studiu a oborech vzdělávání na dané škole. V diskusi s přítomnými studenty a jejich pedagogy mohli zjistit detaily z pohledu studenta i pedagoga. Mnohé školy měly k dispozici i zážitkové aktivity, které žáci se zájmem využili. Na festivalu bylo možno využít kariérní poradenství, kde zaměstnanci Úřadu práce poskytli zpětnou vazbu v uplatnění zvoleného oboru.

Žáci si odnášeli z akce ucelený přehled o studijních možnostech a oborech, které jim nabízí střední školy v Plzeňském kraji.

PhDr. Miroslava Huclová, Ph.D.

Třídní učitelka IX. C