Novem Car Interior Design – exkurze Technik

Na konci června se uskutečnila exkurze žáků 31. základní školy do areálu firmy Novem Car Interior Design v Městě Touškově. Sraz žáků se konal v budově školy v 8 hodin a krátce na to již objednaný autobus vyrážel směr Touškov. Po příjezdu do areálu jsme na recepci shlédli finální výrobky firmy – konkrétně se jednalo o části palubní desky vozidel Mercedes, BMW a Audi.
Slova se v tu chvíli již ujali průvodci a po úvodních informacích o firmě nás odvedli do výrobní haly. Zde jsme měli tu možnost podívat se na celý výrobní proces od prvotního opracování až po finální výrobek. Jedinou výjimkou bylo lakování, které se v současné době prochází zkušebním provozem v nově vybudované hale.
Podle slov průvodců se firma Novem nemusí v blízké budoucnosti v žádném případě bát snižování výroby nebo dokonce propouštění – mají uzavřené smlouvy přibližně na 10 let dopředu a tak uvažují o výrazném rozšíření výroby a nabrání nových zaměstnanců.
Jedinou výtkou při naší exkurzi byla absence nějakého zvukového zařízení, díky kterému by byl slyšet celý výklad průvodců. Vzhledem k poměrně velkému hluku v některých částech výrobní haly to byl občas problém a část skupiny pak z výkladu neslyšela prakticky nic.
Každopádně jsme byli velice rádi, že jsme se mohli exkurze zúčastnit. Byla pro žáky velikým přínosem.