Naše firmy

Ve dnech 22. a 25. 11. 2021 se konaly projektové dny, jejichž cílem bylo oslovit vycházející žáky a motivovat je ke studiu technických oborů, seznámit je se základy podnikání a se základy vedení firmy. Akci organizuje NVIAS s podporou SIT Port.

Žáky bavila investiční hra, vzájemná spolupráce a možnost vyzkoušet si věci prakticky. Projektový den Naše firmy všechny tyto aktivity spojuje a společně se zástupci reálných společností směřuje žáky ke studiu v oblastech s vysokou přidanou hodnotou jako je věda, výzkum, marketing. Zároveň zajišťuje rozvoj podnikatelských kompetencí, klade důraz na komunikaci a týmovou spolupráci spojenou s kreativitou a iniciativou účastníků.

Všichni pochopili důležitost a nepostradatelnost všech pozic ve firmě (vývoj, obchod, marketing, vedení firmy…). Naučili se své výrobky prezentovat, vědí, co znamená pojem přidaná hodnota. Byli výborní zvláště v oblasti marketingu a dokázali vyzdvihnout přednosti svých nápadů i finálních výrobků, se kterými vstupují na imaginární trh.

Mgr. Jitka Šteflová

Koordinátorka projektu Technik