Kroužek Dopraváček

Ve spolupráci se Střední průmyslovou školou dopravní absolvovali v tomto školním roce vybraní žáci 8. ročníku kroužek Dopraváček. Kroužek byl uskutečněn v rámci projektu „Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji, CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0019/021“.

V odpoledních hodinách se chlapci seznámili s problematikou autonomních a robotických vozidel. Z oblasti robotů znají jejich snímače a rozlišují kulové a humanoidní roboty s vizí budoucnosti tohoto oboru. Po teoretickém úvodu se seznámili s 3D modelováním v praxi. Další hodiny navazovali programováním robotů v základních programech – MakeBlock, Scratch 2 a ukázce programu Python. Potom už mohli zadávat příkazy a s roboty jezdit v praxi.

Poslední červnová hodina byla věnována dronům, principu a využití. Bonbónkem byla ukázka letu.

Pro naše žáky byl celý rok těchto aktivit velmi přínosný a zajímavý. Žákům děkujeme za bezproblémovou účast a příkladné chování během všech lekcí.

PhDr. Miroslava Huclová, Ph.D. a Mgr. Jitka Šteflová

Projekt Technik