Exkurze do Centra praktického vyučování

V rámci dne otevřených dveří na SPŠS a SOŠ profesora Švejcara se v pátek 29. 11. 2013 uskutečnila exkurze vybraných žáků naší školy do areálu Centra praktického vyučování (CPV). Naše škola měla vyhrazený čas v CPV jen pro sebe.

Exkurze byla zaměřena na praktickou ukázku jednotlivých oborů a dovedností, které se v CPV vyučují. Zvláštní důraz byl kladen na ukázky moderních technologií a kvalifikaci přítomných mistrů.
Akce byla zajímavá, zvláště pak pro chlapeckou část přítomných tříd. Chlapci obdivovali zejména výrobu na počítačem řízené CNC frézce, která podle předlohy vyráběla přesné plastové modely. Dále je očividně zaujalo i použití plastu jako materiálu pro model, což s sebou přináší různé výhody, ale zejména praktickou nemožnost zničit drahou součást přístroje při chybě ve spouštěném programu. Při použití kovového materiálu by takové nedopatření naopak mohlo způsobit cenově nezanedbatelnou závadu. Součástí exkurze byla i návštěva modelárny, kde se žáci seznámili s výrobou modelů ze dřeva a využitím tohoto oboru ve strojírenské praxi.