Podpora aktivit k technickému vzdělávání

Naše škola realizovala grant zaměřený na technické vzdělávání. Grant byl vypsaný Magistrátem města Plzně, Odborem školství, mládeže a tělovýchovy a uskutečněn v tomto školním roce.
Grant měl přímý vztah k městu Plzni. Jeho název je Plzeň, město řek a mostů – konstrukce mostních konstrukcí v rámci města. Cílem bylo v rámci výuky předmětu Praktické činnosti vyrobit mostní konstrukce. Výrobě předcházelo seznámení s mostními konstrukcemi realizovanými v ČR a ve světě. Na základě nabytých vědomostí naši žáci provedli vlastní návrh konstrukce svého mostu, který posléze vyráběli. Vlastní výroba probíhala ze zvoleného materiálu (plast, dřevo, kov, papír). S pomocí výpočetní techniky žáci zhotovili modely konstrukce v 3D a tyto modely vytiskli na 3D tiskárně. Poslední fáze (tisk modelů na 3D tiskárně) probíhala 23. 6. 2014 na FPE ZČU, kde naši žáci modelovali na PC a tiskli na 3D tiskárně finální modely k již zhotoveným mostním konstrukcím. Naší 3D tiskárnu zakoupenou z grantu nám studenti s jejich pedagogy zapojili a předvedli 25. 6. 2014.
Finální mostní konstrukce si všichni budou moci prohlédnout na Dnech vědy a techniky za účasti našich žáků. Dny vědy a techniky jsou naplánovány na 12. a 13. září 2014.