Naši žáci a hravá věda ze ZČU – Den vědy a techniky v ČB

Západočeská univerzita v Plzni společně s Regionální rozvojovou agenturou Plzeňského kraje připravila, v rámci projektu Systematická podpora popularizace výzkumu a vývoje ZČU http://sppvav.zcu.cz , pro žáky ZŠ Vltava v Českých Budějovicích a další zájemce o vědu interaktivní výstavu Den vědy a techniky.
Vybraní žáci 9. ročníků se této akce zúčastnili jako lektoři. Po dobu celého dne zájemcům vysvětlovali a předváděli funkce jednotlivých exponátů. Pomáhali s obsluhou a tiskem na 3D tiskárně, spolupracovali na smaltovací dílně, svoji zručnost předvedli u výroby šperků z drátu. S přehledem zvládli i obsluhu robotické ruky v praxi. Zároveň se seznámili s robotem Andruino, interaktivním pískovištěm, vlastnostmi elektrického proudu, expozicí aktivního mozku a principem mostních konstrukcí.
Vědci a pedagogové z Fakulty pedagogické ZČU naše žáky velice chválili za jejich ochotu a profesionální přístup během celé akce.
Děkujeme chlapcům za vzornou reprezentaci naší školy.
Mgr. Miroslava Huclová, Ph.D.