Dny vědy a techniky 2014 v Plzni

Naše škola a vybraní žáci se ve dnech 12. a 13. září 2014 zúčastnili Dnů vědy a techniky v Plzni. Ve spolupráci s Katedrou matematiky, fyziky a technické výchovy, Západočeské univerzity v Plzni jsme se podíleli s naší technikou, žáky a pedagogy na aktivitě 3D tisk jedním tahem a pro každého. Kopeckého sady vytvořily příjemnou, i když deštivou, kulisu pro tvorbu jednoduchého výrobku jedním tahem, který si poté zájemci vytiskli na 3D tiskárně.

Zároveň na akci naše škola prezentovala grant vypsaný Magistrátem města Plzně, Odborem školství, mládeže a tělovýchovy s názvem Plzeň, město řek a mostů – konstrukce mostních konstrukcí v rámci města. Naši žáci zde předvedli mostní konstrukce, které vyrobili podle vlastního návrhu v předmětu praktické činnosti. Vlastní výroba byla realizována ze zvoleného materiálu (plast, dřevo, kov, papír). Modely jsou doplněné vlastními doplňky navrhnutými a vytištěnými žáky na naší 3D tiskárně.

Vědci a pedagogové z Fakulty pedagogické ZČU naše žáky velice chválili za jejich ochotu a profesionální přístup během celé akce.

Facebook: https://www.facebook.com/kmt.zcu

Děkujeme chlapcům za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Miroslava Huclová, Ph.D.

Mgr. Luboš Novák

vedení 31. základní školy