Turnaj McDonald’s Cup s naší účastí

Dne 19. 4. a 20. 4. se chlapci naší školy zúčastnili turnaje v kopané na 4. ZŠ. Hned první den kluci ze 4. a 5. tříd postoupili v konkurenci pěti týmů z prvního místa se skórem 22:2 do okresního kola. Dne 20. 4. reprezentovali naši školu mladší kluci z 2. a 3. tříd. Přes veškeré úsilí a snahu se jim probojovat do dalšího kola nepodařilo, ale obsadili krásné 3. místo. Za to jistě zaslouží pochvalu.

V okresním kole, které se konalo dne 4. 5. na 33. ZŠ. Starší kluci opět zabodovali, když z 1. místa ve skupině postoupili do semifinále a poté se ve finále utkali s největším soupeřem 33. fotbalovou školou. Zhruba po 5. minutě se kluci ujali vedení po krásně proměněné penaltě. Poté však 33. ZŠ ukázala své kvality – zápas vyhráli a naši kluci skončili na skvělém 2. místě. Tím si zajistili postup do krajského kola. To se letos konalo též na 33. ZŠ. Ačkoliv se chlapci snažili, co mohli, na umístění v krajském kole již nedosáhli. Rozhodně ale hráli vyrovnané zápasy. Za snahu a bojovnost jim patří velké díky.

Mgr. Michaela Kolorosová