Recyklohraní
Ovoce do škol
Evropské strukturální a investiční fondy

Pohár rozhlasu

Konečně se letos, po dvouleté pauze, žáci dočkali obnovení některých atletických závodů, včetně již 53. ročníku Poháru rozhlasu. Žáci a žákyně jsou rozděleni do dvou kategorií – III. kategorie – 6. a 7. třída, IV. kategorie – 8. a 9. třída. Naše škola obsadila obě kategorie a závod si vyzkoušeli jak hoši, tak dívky. Startovat může max. desetičlenné družstvo a každý jednotlivec pouze ve dvou vybraných disciplínách a štafetě 4 x 60 m.

Okresní kolo III. kategorie se konalo ve čtvrtek 12. května 2022 na Plzeňském atletickém stadionu ve Skvrňanech. Účast škol byla nejvyšší za poslední roky. Družstvo mladších žáků ve složení – Jakub Mottl, Milan Vaňourek, Matěj Vostracký, Adam Zimmermann – 7. A, Jakub Golis, Jindřich Soukup, Matěj Štochl – 6. A – skončilo z 15 přihlášených škol na 8. místě s počtem dosažených bodů – 3227. Družstvo mladších žákyň, které startovalo ve složení: ze 7. A – Alena Komorousová, Beáta Straková, Nela Nováková – vítězka běhu na 60 m, Tereza Nováková, Lucie Rittichová – vítězka hodu, Kateřina Randová, ze 7. B – Adéla Nicklasová – celkově 2. místo v běhu na 600 m, Justýna Vogeltanzová a družstvo doplňovala Natálie Dlesková ze 6. A. Děvčata předvedly skvělé výkony, a tak v konkurenci 14 škol zvítězily s počtem bodů – 5396 a zajistily si postup do krajského finále, které se bude konat opět v Plzni a to 26. května 2022. IV. kategorie – žáci a žákyně 8. a 9. tříd závodili na stejném stadionu v pátek 13. 5. 2022. I tady byla konkurence škol velká, a i předvedené výkony byly na velmi slušné úrovni. Družstvo starších žáků: 9. A – Jakub Hnát – druhý ve skoku vysokém – 162 cm, Matěj Mojžíšek, Ondřej Hrubý, Matyáš Hušák, z 8. A – Jakub Matějka, Filip Veverka, Štěpán Eminger, Vojtěch Bulka, z 9. C – Daduč Jaromír – po předvedených výkonech nakonec obsadilo 5. místo. Družstvo žákyň ve složení – Ludmila Lobovská, Denisa Čermáková, Barbora Vlčková, Sára Mancellari, Klára Kuncová a Laura Vopatová z 9. A a z 8. A – Simona Lodrová, Anežka Dostalová, Magdalena Horová, Tereza Šuchmanová obsadilo ziskem bodů 5431 krásné 2. místo. Vzhledem k tomu, že do kraje postupuje z okresních kol 7 vítězných týmů a jedno družstvo z druhého místa s nejvyšším počtem dosažených bodů, o napětí nebyla nouze až do úterních odpoledních hodin, jaký bude výsledný bodový stav z okresu Přeštice. Za naši školu tedy postupují do krajského finále žákyně III. a IV. kategorie.

Všem žákům a žákyním děkuji za reprezentaci školy, vzorný přístup a předvedené výkony. Věřím, že uspějeme i v kraji a postoupíme na velké republikové finále do Trutnova!