Recyklohraní
Ovoce do škol
Evropské strukturální a investiční fondy

Pohár rozhlasu – atletické závody

Jako již tradičně, tak i letos se vybrané žákyně 6. – 9. tříd zúčastnily okresního kola – postupového, atletických závodů Pohár rozhlasu. Startovat může max. desetičlenné družstvo a každá jednotlivkyně pouze ve dvou vybraných disciplínách + štafetě 4x60m.

15. května 2019 závodily na atletickém stadionu v Plzni na Skvrňanech starší žákyně – IV. kategorie, tedy výběr žákyň 8. - 9. tř. (Straková A., Konečná B.,

Ženíšková J., Komárková M., Písarčíková L., Hrubá T.) Výkony i celý závod byl silně ovlivněn počasím, teplota 7 st. a velmi silný vítr. I v těchto nepříznivých podmínkách děvčata vybojovala 3. místo.

16. května 2019, kdy se teplota o 2 stupně zvedla, závodily dívky III. kategorie – 6. – 7. tř. Družstvo tvořila převážně děvčata z 6. A – Čermáková D., Lobovská L., Kuncová K., Mancellari S., Vopatová L. Ze 7. A – Konderová M., Třísková T. a ze 7. C – Šmídová M. V tomto složení žákyně vybojovaly 2. místo a při dosažených bodech i postup do krajského finále.

Krajské finále – 22. května 2019 opět na atletickém stadionu v Plzni. Družstvo startovalo posílené o žákyni Zahálkovou E. ze 7. C, jinak v nezměněné sestavě.

Počasí už nám přálo a tak výkony byly o poznání lepší a některé dokonce vynikající. Konderová Míša ve skoku vysokém – 142cm a Kuncová Klára ve skoku dalekém – 464cm. Škoda jen běhů na 60m, tam jako družstvo máme

obrovskou slabinu. Celkově jsme zvítězily a s napětím jsme očekávaly, jak dopadnou ostatní výsledky ve zbývajících krajích ČR.

Postupový klíč na republikové finále nám ale nepřál, a když jsme v Plzeňském kraji jasně zvítězily, na republiku nám chybělo pouhých 39 bodů.

Všem žákyním děkuji za reprezentaci školy, vzorný přístup a předvedené výkony. Věřím, že na příští rok se lépe připravíme a na republiku postoupíme!